چهارشنبه, 2 خرداد 1397 | 11:36
تاریخ: ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
چگونه شرکت سهامی را منحل کنیم؟

 تعداد بازدید کننده: 375
تاریخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
اخذ ایزو

ایزو چیست؟

ایزو (ISA) کوتاه شده عبارت «International standard association» که در سال 1926 با شرکت 20 کشور دنیا تاسیس و بعدها در سال 1942 تعطیل شد. مقر این سازمان ژنو پایتخت سوئیس میباشد. این سازمان مجدداً در سال 1947 با عضویت 25 کشور به کار خود رونق دارد و هدف خود را یکپارچه ساختن تدوین استاندارد در سراسر جهان، ایجاد تسهیلات در تجارت بین‌المللی، حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده، توسعه همکاریهای علمی تکنولوژیکی اقتصادی و ...  قرار داد.

 تعداد بازدید کننده: 414
تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
فوائد مهم دیگر ثبت شرکت غیر از...

ثبت شرکت نه تنها وسیله ای است که دولت مقررات شرکت های تجارتی را کنترل می نماید، بلکه فوائد مهم دیگری هم دارد که از لحاظ شرکاء شرکت و مراجعین آن دارای اهمیت بسیاری است و آنها مختصراً عبار تند از

1- هرگاه شرکت به ثبت برسد ، قراردادهای منعقده بین شرکاء رسمی بوده و بعدها هیچ یک نمی توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود 
شرکتنامه

 تعداد بازدید کننده: 518
تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
ممنوعیت تغییرات برای شرکت...

با تصویب بند 49 لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم توسط نمایندگان مجلس ، دو تبصره 3 و 4 به ماده 186 این قانون الحاق شد.

مطابق تبصره 3 ، سازمان امور مالیاتی، مکلف به اعلام اسامی مدیران موسسه ها و شرکت هایی که بدهی مالیاتی شامل مالیات مستقیم و ارزش افزوده دارند و هریک از مدیران موسسات که به علت صدور صورتحساب مبتنی بر انجام معاملات غیر واقعی از جمله امور مالیاتی محکومیت قاطعی یافته اند، شده است .

در نتیجه اداره ثبت شرکت ها نیز موظف است با کسب نظر مراجع قضایی نسبت به انجام ثبت شرکت یا موسسه و ثبت عضویت آنها در هیات مدیره آن شرکت خودداری نماید.

 

 تعداد بازدید کننده: 536
تاریخ: ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
مدیریت شرکت‌های تکنولوژی


مدیریت در هر صنعتی کار دشواری است، اما افرادی که در بخش تکنولوژی فعالیت می‌کنند، معتقدند این کار به ویژه در کسب‌وکار آنها مشکل‌تر است. 

برای بررسی این موضوع، این تئوری را آزمایش کردیم و به این نتیجه رسیدیم که فعالان عرصه تکنولوژی با یک مشکل واحد روبه‌رو هستند: سرعت رشد این صنعت به همراه نوع کارمندانی که جذب آن می‌شوند – یعنی افراد جوان و با پیشینه‌هایی در علوم مهندسی – در واقع چالش‌های منحصر به فردی در مدیریت صنعت تکنولوژی به وجود می‌آورند. 

سیستم را رسمی کنید 

بسیاری از شرکت‌های فعال در تکنولوژی‌های پیشرفته جوان و تازه‌کار هستند و بنابراین سیستم‌ها و فرآیندهای آنها برای تربیت مدیران به خوبی ایجاد نشده‌اند. همان طور که شرکت‌های تکنولوژی رشد می‌کنند و به کمال می‌رسند، نیاز به ایجاد فرآیندهای رسمی توسعه مدیریت در آنها...

 تعداد بازدید کننده: 498